Wielkość czcionki:

A A+ A++

Rozwój transgranicznej infrastruktury i współpracy kulturalnej w Druskiennikach i Augustowie

Rozwój transgranicznej infrastruktury i współpracy kulturalnej w Druskiennikach i Augustowie

Projekt zrealizowany przez Urząd Miejski w Augustowie, samorząd Druskiennik, Augustowskie Placówki Kultury oraz Młodzieżowe Centrum Kultury w Druskiennikach, dofinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska 2007 – 2013.

Realizacja projektu: wrzesień 2010 r. - sierpień 2013 r.

W ramach projektu w Augustowie wybudowano nowy amfiteatr, w Druskiennikach – Młodzieżowe Centrum Kultury.

Nowy amfiteatr dysponuje 1 714 miejscami siedzącymi widowni, wśród nich również miejsca przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W budynku przeznaczonym do obsługi imprez rozrywkowo – kulturalnych, zaprojektowano zaplecze garderobiano – socjalne artystów, foyer z aneksem kuchennym i sanitariatami dostosowanymi dla osób niepełnosprawnych oraz magazynem sprzętu na parterze. Na piętrze zaprojektowano dwie garderoby – męską i damską wraz z zapleczami sanitarnymi dla artystów.

Oprócz prac budowlanych w ramach projektu przewidziano współpracę kulturalną pomiędzy miastami, w ramach której zrealizowano następujące działania: 2 polsko – litewskie plenery fotograficzne dla dzieci i młodzieży (po jednym w Augustowie i Druskiennikach); warsztaty artystyczne przeprowadzone w Centrum Młodzieżowym w Druskiennikach; polsko – litewski festiwal dzieci i młodzieży, po zakończeniu budowy Amfiteatru w Augustowie zorganizowano festyn, podczas którego wystąpiły zespoły, grupy dziecięce i młodzieżowe z Polski i Litwy.