Wielkość czcionki:

A A+ A++

W Supraślu powstaje plac zabaw

W Supraślu powstaje plac zabaw

Nabrała rozpędu budowa placu zabaw przy przedszkolu imienia św. Jana Pawła II w Supraślu. Jest to jedna z największych inwestycji realizowanych z budżetu obywatelskiego gminy. Plac zabaw jest podzielony na dwie części – małą i dużą. Strefa mniejszego placu zabaw będzie dodatkowo ogrodzona. Na pewno każde z dzieci znajdzie tu „zabawkę”, która mu się spodoba. Będą huśtawki, ślizgawki, domki pełne niespodzianek, tunele, przeróżne piaskownice, bujaki, karuzela, koparka oraz ścianka wspinaczkowa.

Budowa placu zabaw realizowana jest w trzech etapach. Całość prac ma zakończyć się w roku 2022, jednak w ostatnim roku prace będą prowadzone już tylko w otoczeniu placu zabaw. Do tej pory wykonano mały amfiteatr ze sceną, który położony jest bardzo blisko przedszkola. Amfiteatr łączy się z przedszkolnym tarasem, co daje więcej miejsca dla widowni i tworzy z budynkiem jedność. W części widowni planuje się ustawienie trzech rzędów siedzeń. Scena i widownia przykryte będą płóciennym, składanym dachem. Jest też usypana skarpa, na której zostaną później zamontowane ślizgawki. Pod skarpą będzie można przechodzić dwoma tunelami.

Projekt „Budowa nowoczesnego placu zabaw i kompleksowe zagospodarowanie terenu przy Przedszkolu z O.I. im. św. Jana Pawła II w Supraślu” jest jednym z zadań ujętym do realizacji w budżecie gminy Supraśl w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Więcej informacji: https://www.suprasl.pl/index.php/aktualnosci-archiwum/113-glowna/2061-ku-radosci-dzieci-w-supraslu-powstaje-przedszkolny-plac-zabaw