Wielkość czcionki:

A A+ A++

Świnoujście zdobyło tyluł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego

Świnoujście zdobyło tyluł  Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego

Świnoujście – jedna z najbardziej rozpoznawalnych miejscowości turystycznych w Polsce osiągnęła kolejny sukces! Tym razem inwestycyjny. Miasto może poszczycić się tytułem Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego, który otrzymała za przebudowę promenady.

- Świnoujście jest chyba jedynym miastem w Polsce, która ma kilka promenad – mówi prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Każda ma inne przeznaczenie. Promenada Zdrowia to nie tylko deptak do spacerowania. To także miejsce do rekreacji, zabaw dla najmłodszych, do jazdy rowerem, na rolkach czy hulajnodze. Takiej promenady nam brakowało. A najlepszym tego dowodem, że Promenada Zdrowia od początku spodobała się zarówno mieszkańcom, jak i turystom są tłumy, które ją odwiedzają. Cieszymy się, że doceniona została również jako Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Zachodniopomorskiego.

Miasto zwyciężyło w jedenastej edycji konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego o tytuł Najlepszej Przestrzeni Województwa Zachodniopomorskiego. O nagrodę zabiegało 18 przedsięwzięć z całego regionu, które zostały zrealizowane w roku 2019.

 

Więcej informacji: swinoujscie.pl

Foto z drona: Travelist.pl