Wielkość czcionki:

A A+ A++

Remont najstarszego parku w Szczawnicy

Remont najstarszego parku w Szczawnicy

Gdy tylko samorząd pozyska środki finansowe na remont, przejmie w użyczenie Park Górny im. hrabiego Adama Stadnickiego na mocy umowy, którą Miasto Szczawnica przygotowało z Uzdrowiskiem Szczawnica.
Jak informuje burmistrz Szczawnicy, Grzegorz Niezgoda, gmina planuje rewitalizację całego terenu. Do końca czerwca 2024 roku powinna zostać przygotowana inwentaryzacja zieleni, koncepcja rewitalizacji, a także projekt budowlany. Park przejdzie w użyczenie dla samorządu z dniem, w którym pozyska dofinansowanie, które umożliwi jego rewitalizację. Z chwilą podpisania umowy miasto będzie dysponować nieruchomością na cele budowlane. Odpowiedzialność Szczawnicy za utrzymanie parku będzie obowiązywać od momentu pozyskania dofinansowania do końca 2034 roku.
Warto zaznaczyć, że Park Górny im. hrabiego Adama Stadnickiego w Szczawnicy to najstarszy zdrojowy park w mieście. Jego budowa rozpoczęła się w pierwszej połowie XIX wieku. Jego nazwa zaś pochodzi od lokalizacji - leży on na zboczu i szczycie wzniesienia, dzięki czemu góruje nad innymi obszarami miasta.

Źródło: podhale24.pl
Zdjęcie: podhale24.pl