Wielkość czcionki:

A A+ A++

Remont Miejskiego Domu Kultury w Augustowe zakończony

Remont Miejskiego Domu Kultury w Augustowe zakończony

Zakończyła się realizacja jednej z największej inwestycji w obecnej kadencji samorządowej. Miasto Augustów dokonało gruntownej przebudowy, która zmieniła oblicze budynku Miejskiego Domu Kultury i stworzyła nowe warunki do działania oraz twórczej realizacji pasji mieszkańców.

Remont Miejskiego Domu Kultury kosztował w sumie 7 milionów złotych i jest jedną z największych inwestycji wykonanych w Augustowie w ciągu ostatnich kilkunastu lat oraz najprawdopodobniej największą od kilkudziesięciu lat inwestycją w obszarze kultury. 

Remont rozpoczął się na początku 2020 roku. W terminowej realizacji nie przeszkodziła epidemia. Przebudowa zabytkowego budynku była skomplikowana i wymagała zastosowania najnowocześniejszych technologii budowlanych przy zmianie fundamentowania podpiwniczenia.

Miejski Dom Kultury szykuje się do oficjalnego otwarcia zaplanowanego na 28 października, na które wszystkich mieszkańców zaprosił Burmistrz Mirosław Karolczuk:

  • Nowa siedziba Augustowskich Placówek Kultury, to nowe warunki do rozwoju dla naszych mieszkańców - właśnie stąd pomysł na dzień otwarty, podczas którego augustowianie, przy pączku, kawie i herbacie, będą mogli dobrze poznać nowy MDK, zajrzeć do nowych sal i zwiedzić dokładnie nowy Dom Kultury, w którym swoją działalność będą mogły prowadzić koła zainteresowań, ogniska muzyczne, czy miejski Teatr Pneumatyczny. Szczególnie zachęcam do odwiedzenia i obejrzenia naszej nowej, kameralnej sali teatralnej – powiedział Burmistrz Augustowa.

Na dzień otwarty oraz specjalnie przygotowane wydarzenia zaprasza także Dyrektor Augustowskich Placówek Kultury Anna Jastrzębska:

  • Serdecznie zapraszamy wszystkich w samo południe 28 października na oficjalne otwarcie, a tuż po nim zaczynamy zapowiedziany dzień otwarty. Z okazji zakończenia remontu APK przygotowały też serię wydarzeń kulturalnych, którymi już od najbliższego piątku aż do 31 października będą mogli cieszyć się mieszkańcy! To ponad tydzień wydarzeń, koncertów i spektakli, które będą odbywały się w nowym Domu Kultury – zapraszała Anna Jastrzębska.

ŹRÓDŁO: urzad.augustow.pl