Wielkość czcionki:

A A+ A++

Serce dla Augustowian

Serce dla Augustowian

Pod nową siedzibą Urzędu Miejskiego przy ul. Młyńskiej stanął czerwony pojemnik w kształcie serca. Można do niego wrzucać plastikowe nakrętki i w ten sposób włączyć się w pomoc potrzebującym. To kolejny pojemnik tego typu w mieście.

Augustowianie kochają pomagać

Serce na nakrętki, które stoi pod dawnym budynkiem Urzędu Miejskiego zostało wypełnione już kilkadziesiąt razy. W lipcu ratusz zmienił siedzibę więc kwestią czasu było aż pod pod nowym budynkiem również pojawi się pojemnik na nakrętki. W wykonanie nowego serca włączyło się stowarzyszenie „Razem Osiągniemy Cel” oraz firma Ślepsk, która ufundowała i wykonała pojemnik. Burmistrz Mirosław Karolczuk oficjalnie podziękował społecznikom za tę inicjatywę.

Mroźna aura, gorące serca

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że kolejny pojemnik w kształcie serca stanął w Augustowie. To ludzie, których nic nie zatrzyma w spełnianiu szczytnych celów. Dzisiejszy mróz przezwyciężyły gorące serca ludzi, którzy kochają nieść pomoc – powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk 

– Wypełniamy mapę Augustowa kolejnymi sercami i zachęcamy mieszkańców do włączenia się w pomoc potrzebującym - zebranie nakrętek i wrzucenie ich do pojemnika, to prosty gest o wielkim znaczeniudodaje Burmistrz

Montaż serc na nakrętki w Augustowie, to jeden z punktów, realizowanego przez ratusz, programu "Augustów bez barier". Dzięki akcji wprowadzonej przez Burmistrza Karolczuka, z roku na rok w Augustowie poprawia się jakość życia osób z niepełnosprawnościami, którzy dzięki temu projektowi mogą korzystać m.in. z miejskich przejść dostosowanych do ich potrzeb, darmowego sprzętu do rehabilitacji, mieszkań wspomaganych, zwiększonego finansowania na organizacje pozarządowe skupiające osoby z niepełnosprawnościami i wielu innych ułatwień.

Źródło: urzad.augustow.pl