Wielkość czcionki:

A A+ A++

Na bulwarach nadwarciańskich w Uniejowie powstanie plac zabaw

Na bulwarach nadwarciańskich w Uniejowie powstanie plac zabaw

Nadbrzeże Warty w Uniejowie, dotąd niezagospodarowane, porośnięte trawą zmienia się nie do poznania! Po obu jego stronach powstają nowe atrakcje, które zapewnią aktywny wypoczynek zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Centralna część bulwarów po wschodniej stronie miasta przeznaczona będzie dla najmłodszych. Ku ich ogromnej radości właśnie w tym miejscu już niedługo wybudowany zostanie nowy plac zabaw. Obiekt składać się ma z kilku elementów. W strefie dla najmłodszych dzieci przewidziano zestaw zabawowy dostosowany do ich wieku. Będzie się on składać z dwóch wież, przy czym jedna z nich zostanie zadaszona i zaopatrzona w zjeżdżalnię. Zestaw zawierać będzie także panele dydaktyczne: kółko – krzyżyk, liczydło, zegar, mechanik. Wiele frajdy również najmniejszym dzieciom sprawi odrębny zestaw paneli edukacyjnych, zawierających takie części jak: panel matematyczny, panel ruchome piaski, panel okienko oraz panel samochód.

Kolejnym elementem placu zabaw będzie wielofunkcyjny zestaw zabawowy, tym razem o większych rozmiarach. Urządzenie tworzyć będzie wieża z wieloma podestami na różnych wysokościach: 120, 160 i 200 cm, a do każdego z nich zamontowana zostanie zjeżdżalnia. Na żadnym placu zabaw nie może zabraknąć huśtawek, dlatego na terenie placu zabaw postawiona zostanie huśtawka wahadłowa podwójna dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat.

Dla fanów dobrej zabawy zaplanowano też zestaw sprawnościowy, którego każdy fragment stanowić będzie ciekawe wyzwanie. Składać się on będzie z dwóch wież połączonych przejściem tubowym. Zestaw wyposażony zostanie w dwie zjeżdżalnie, daszek, ściankę wspinaczkową wejściową, panele i siatkę wejściową.

Więcej informacji: ZOBACZ