Wielkość czcionki:

A A+ A++

Muszyna. W ogrodach zmysłów prawie jak na Polanie Chochołowskiej

Muszyna. W ogrodach zmysłów prawie jak na Polanie Chochołowskiej

Muszyna zachwyca o każdej porze roku. Wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia, pierwszy sygnał o nadejściu nowej pory roku dają barwne krokusy. Posadzone dwa lata temu rośliny zaczęły właśnie rozkwitać.

Dwa miliony krokusów posadzono z myślą o turystach, którzy mogliby wiosną odwiedzać Muszynę, aby robić sobie zdjęcia na krokusowej łące. Już w ubiegłym roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów.

Tłumnie odwiedzali uzdrowisko, aby na własne oczy zobaczyć jak kwitną. Wielu korzystało też z okazji, aby zrobić tam sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzięki krokusom Muszyna stała się drugą Polaną Chochołowską i z pewnością również w tym roku przyciągnie tłumy turystów.

Pierwszymi zdjęciami krokusów dzielą się już obserwujący ich kwitnienie mieszkańcy Muszyny. Dumy nie kryje również pomysłodawca stworzenia w Muszynie krokusowego pola burmistrz Jan Golba.

- Wiosna jeszcze bardzo nieśmiało puka do bram muszyńskich ogrodów sensorycznych i tematycznych, ale pojawiły się już pierwsze krokusy. Za chwilę łąki w muszyńskich ogrodach zapełnią się setkami tysięcy, a nawet milionami tych pięknych wiosennych kwiatów. Nie przegapcie tego czasu, bo jest on niepowtarzalny. A potem krokusy możecie podziwiać na Polanie Chochołowskiej czy Kalatówkach. Tam jednak jeszcze sporo śniegu. A więc czas na muszyńskie ogrody. Pilnie obserwujcie - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych burmistrz.

Przejdź do artykułu na stronie oswiecim.naszemiasto.pl