Wielkość czcionki:

A A+ A++

Kołobrzeg zajmujął I miejsce w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich - Sportowym Turnieju Miast i Gmin

Kołobrzeg zajmujął I miejsce w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich - Sportowym Turnieju Miast i Gmin

W dniach 21 – 27 września br. na terenie całego kraju odbyła się  XXVII edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Ta największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana jest w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, przy finansowym wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Od wielu lat uczestnikiem tego wydarzenia jest miasto Kołobrzeg, które przy udziale przedszkoli, szkół, klubów sportowych, organizacji pozarządowych animatorów sportu, oraz MOSIRu organizuje szereg imprez sportowo – rekreacyjnych dla możliwie największej liczby uczestników.

W tegorocznej edycji turnieju, podobnie jak w roku ubiegłym miasto Kołobrzeg uplasowało się na I miejscu podium w kategorii miast od 40 do 100 tys. mieszkańców. Nasze miasto w ciągu 7 dni zorganizowało 201 imprez (zawodów, turniejów, festynów, biegów, konkursów sprawnościowych, rajdów, zajęć sportowo – rekreacyjnych, gier miejskich), w których aktywny udział wzięło aż 7802 uczestników.

Nagrodą za zwycięstwo jest wsparcie finansowe w wysokości 6.000,00 zł, które przeznaczone zostanie na dofinansowanie organizacji pikniku sportowo-rekreacyjnego w ramach promocji hasła „Żaden lek nie zastąpi ruchu”.

Koordynatorem turnieju z ramienia miasta Kołobrzeg po raz kolejny była Urszula Czachorowska z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom oraz tym wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprez sportowych na terenie miasta. Bez Waszego wsparcia i życzliwości  ten sukces nie byłby możliwy – mówi Anna Mieczkowska, Prezydent Miasta Kołobrzeg.

Źródło: kolobrzeg.pl