Wielkość czcionki:

A A+ A++

Magiczne Ogrody w uzdrowisku Muszyna

Magiczne Ogrody w uzdrowisku Muszyna

Wchodząc do nowopowstałych ogrodów ze stawami rekreacyjnymi w dzielnicy uzdrowiskowej Muszyny można poczuć się niczym antyczny Perseusz wkraczający do ogrodu Meduzy pełnego ludzkich posągów. 

Na powierzchni ponad 27 tys. m2 usytuowanych jest 10 unikatowych figur z piaskowca przedstawiających muzy, bogów greckich, a także pory roku.  Wśród nich interesującym postumentem jest rzeźba przedstawiająca jesień, która do złudzenia przypomina Dionizosa - boga wina, dobrej zabawy i atrakcji, których w Muszynie nie brakuje. Pośród licznych alejek spacerowych można spotkać górujące na piedestałach posągi: Adonisa - ukochanego Afrodyty będącego bóstwem umierania i odradzania się przyrody; Hebe - żony Herkulesa i zarazem bogini młodości; Talii - córki Zeusa i zarówno muzy komedii, Antiope - kochanki Zeusa, dziewczyny wyjątkowej urody; a także Kaneforę niosącą na głowie kosz pełen kwiatów i owoców podczas procesji.   

Bujna roślinność, szmer płynącego strumyka, kojące zmysły wonne kwiaty, a także stawy rekreacyjne potęgują chwilę relaksu i wyciszenia w tym magicznym miejscu.

Szczególnie warto odwiedzić to niebywałe miejsce wieczorową porą. Barwne iluminacje świetlne, gejzery denne w stawach oraz muzyka świerszczy niczym liry satyrów stwarzają unikalny klimat z iście antycznej sztuki.  

Inwestycja wzbudza ogromne zainteresowanie wśród turystów i kuracjuszy goszczących w Muszynie. Z atmosfery miejsca sądzić należy, że za chwilę na alejkach pojawią  się artyści różnych profesji, bo przecież boginie i bogowie którzy przycupnęli przy alejkach zapewne niejednego z nich natchną twórczą weną. Może jakiś gitarzysta zagra serenadę dla swojej ukochanej, albo skrzypek przeniesie słuchaczy w inny liryczny świat.

Projekt pt. „Budowa Parku Zdrojowego Zapopradzie w Uzdrowisku Muszyna” - etap III jest współfinansowany z funduszy Europejskich w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Dodatkowe informacje