Wielkość czcionki:

A A+ A++

Laureaci Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej"

Laureaci Rankingu Samorządów

 Prestiżowy Ranking „Rzeczpospolitej”wyłania gminy, które najlepiej zarządzają swoimi finansami oraz dbają o jakość życia mieszkańców. Po raz 11 zostały wybrane najlepsze gminy i miasta.

O znaczeniu samorządów terytorialnych w rozwoju kraju, podczas wręczenia nagród, mówił prof. Jerzy Buzek, eurodeputowany, były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego. - Samorząd jest równie ważny jak demokracja. Obywatele chcą mieć wpływ na to co ich otacza. Jednak, aby lokalna rzeczywistość się zmieniała potrzebni są też liderzy. Takich liderów – najlepsze gminy - wskazujemy w naszym zestawieniu – mówił prof. Buzek, który jest przewodniczącym kapituły rankingu. Jego zdaniem ranking pozwala samorządowcom zarówno na samoocenę, jak i porównanie się z innymi gminami na podstawie kryteriów obiektywnych na ile to możliwe.

Gmina Sękowa została Laureatem Rankingu  w kategorii Najlepsza Gmina Wiejska. Gmina Sękowa znalazła się w czołówce zajmując 7 miejsce z 1566 gmin wiejskich w Polsce. Tak wysokie miejsce w rankingu jest potwierdzeniem właściwego zarządzania i rozwoju gminy.

Kołobrzeg zwyciężył pośród gmin miejskich i miejsko-wiejskich. Kołobrzeg usytuowany nad morzem, swój rozwój opiera na tym, że jest uzdrowiskiem. I to uzdrowiskiem, kurortem atrakcyjnym, nowoczesnym, który jest przyjazny zarówno dla kuracjuszy, turystów, jak i własnych mieszkańców. Pieniądze unijne, z których pozyskiwaniem miasto nie ma żadnych problemów kieruje zarówno na budowę i rozbudowę bazy turystycznej, jak i poprawę dostępności komunikacyjnej.

Gratulujemy!