Wielkość czcionki:

A A+ A++

Krynica-Zdrój w Systemie Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie małopolskim

Krynica-Zdrój w Systemie Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie małopolskim

Małopolska jest rajem dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzać czas na dwóch kółkach – od lekkiej jazdy po płaskim terenie aż po wymagające ścieżki do uprawiania kolarstwa górskiego. 

Już teraz do dyspozycji cyklistów jest ponad 600 km tras o europejskim standardzie (docelowo 1000 km). Do tego dochodzi ponad 3000 km szlaków rowerowych o różnym stopniu trudności, po których poprowadzone są rozmaite wycieczki rowerowe. Miłośnicy kolarstwa górskiego mogą skorzystać z rosnącej liczby bikeparkó oraz ścieżek górskich. Dopełnieniem oferty regionu w zakresie turystyki rowerowej są Miejsca Przyjazne Rowerzystom - MPR. Aktualny stan rozbudowy tras oraz proponowane szlaki i wycieczki rowerowe naniesione zostały na mapy dostępne online jak i do samodzielnego druku. Małopolska nie tylko buduje świetne jakościowo trasy rowerowe, ale również współorganizuje oraz patronuje wielu imprezom rowerowym, w tym wyścigom dla amatorów i zawodowców.

W Punkcie Informacji Turystycznej w Krynicy-Zdroju (ul. Zdrojowa 15) dostępny jest:

- bezpieczny, nieodpłatny parking rowerowy,

- nieodpłatne udostępnianie narzędzi do podstawowych napraw rowerów,

- aktualna informacja o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych lub sprzedaży części zamiennych do rowerów

 

Więcej informacji: ZOBACZ