Wielkość czcionki:

A A+ A++

Krynica Zdrój ma nową atrakcję turystyczną!

Krynica Zdrój ma nową atrakcję turystyczną!

             Dobiegła końca rewitalizacja Polany Janówka. Ten klimatyczny zakątek Krynicy jest już w pełni dostępny dla mieszkańców, turystów i kuracjuszy. To idealne miejsce na spacer i relaks. Polana zazieleniła się dzięki nowym nasadzeniom roślin, powstał reprezentacyjny plac przed pijalnią, a całość oświetlono stylowymi latarniami i uzupełniono ławkami w atrakcyjnych formach architektonicznych. Przebudowano modernistyczny mostek na potoku Palenica, a także odnowiono fontannę nadając jej nowoczesnego charakteru.

             Zgodnie z sugestią Konserwatora Zabytków przyjęto w koncepcji i zaprojektowano, na podstawie archiwalnych dokumentów i zdjęć, miniaturę altany, która została rozebrana w 1923 r. Altanę zlokalizowano w bliskim sąsiedztwie obecnej pijalni w miejscu istniejącego odwiertu, na istniejącej metalowej obudowie ujęcia wody Jana. Altana będzie stanowić dodatkową atrakcję turystyczną jako obiekt, który będzie odtworzeniem pierwowzoru jednej z pierwszych altan w Krynicy Zdroju wraz z opisem historycznym.

             Więcej informacji z uroczystości otwarcia na stronie miasta: http://www.krynica-zdroj.pl/pl/210/3046/polana-janowka-oficjalnie-otwarta.html