Wielkość czcionki:

A A+ A++

Gmina Kamień Pomorski doceniona podczas I Międzynarodowego Forum Ekologicznego w Kołobrzegu

Gmina Kamień Pomorski doceniona podczas I Międzynarodowego Forum Ekologicznego w Kołobrzegu

Statuetkę „Zachodniopomorskiego Lidera Ekologii 2014” w kategorii „Innowacje” oraz nagrodę pieniężną w wysokości 30.000 zł otrzymała Gmina Kamień Pomorski za zajęcie IV miejsca w konkursie zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Uroczysta gala konkursu, zorganizowanego pod honorowym patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska - Stanisława Gawłowskiego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierda Geblewicza, odbyła się w dniu 16 września b.r., w Kołobrzegu, podczas I Międzynarodowego Forum Ekologicznego, w którym udział wzięło ponad 600 uczestników z całego kraju.

Celem konkursu jest promowanie działalności podmiotów i instytucji z terenu województwa zachodniopomorskiego w zakresie przedsięwzięć rozwojowych i innowacyjnych w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki wodnej, poprzez wyłonienie i nagrodzenie laureatów, charakteryzujących się największą aktywnością i osiągnięciami w działaniach proekologicznych oraz budowania świadomości ekologicznej wśród mieszkańców.

Gmina Kamień Pomorski, została wyróżniona jako jedyna gmina z powiatu kamieńskiego, za inwestycje w urządzenia pozyskujące energię słoneczną i wiatrową na potrzeby oświetlenia ulicznego na terenach wiejskich. Dotąd zainstalowano 67 taki urządzeń (lamp solarno-wiatrowych), a wiosną przyszłego roku będą montowane kolejne, które zostaną zakupione ze wsparciem finansowym Unii Europejskiej, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Zaszczytne wyróżnienie, z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska – pana Janusza Ostapiuka odebrał Burmistrz Bronisław Grzegorz Karpiński.

Więcej informacji