Wielkość czcionki:

A A+ A++

Gmina Goczałkowice-Zdrój na I miejscu w Rankingu Gmin Śląska!

Gmina Goczałkowice-Zdrój na I miejscu w Rankingu Gmin Śląska!

Gmina Goczałkowice-Zdrój zajęła I miejsce w Rankingu Gmin Śląska, organizowanym przez OKST im. Waleriana Pańki oraz Urząd Statystyczny w Katowicach.

Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój podczas gali w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odebrała statuetkę oraz dyplom za zajęcie I miejsca w pierwszej edycji Rankingu Gmin Śląska. Goczałkowice-Zdrój okazały się najlepsze w kategorii gmin do 20 tys. mieszkańców. Nagrodę wręczyli: Dariusz Ptaś – sekretarz Województwa Śląskiego, Aurelia Hetmańska – dyrektor Urzędu Statystycznego w Katowicach, Marcin Smala – wiceprezes Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Józef Piętoń – dyrektor Regionu Śląskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.

Ranking został stworzony w oparciu o 16 różnych wskaźników. To m.in. kondycja budżetowa, wydatki majątkowe, zadłużenie, liczba podmiotów gospodarczych, wyniki egzaminu ósmoklasisty, wydatki na ochronę powietrza, oświatę, kulturę czy dla organizacji pozarządowych. - Taka pozycja w zestawieniu to ogromne wyróżnienie. Zwłaszcza, że o zajmowanym miejscu decydowało tak dużo czynników. Ten wynik pokazuje, że podejmowane przez nas działania są skuteczne, przez co Goczałkowice rozwijają się. To sukces wszystkich mieszkańców naszej gminy – mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

                                                                               

Źrodło: goczalkowicezdroj.pl