Wielkość czcionki:

A A+ A++

Elektryczny autobus na ulichach Augustowa

Elektryczny autobus na ulichach Augustowa

Od 24 czerwca po augustowskich ulicach krąży nowoczesny, elektryczny autobus. Miasto idzie z duchem czasu i docenia zalety ekologicznych rozwiązań. Trwają pierwsze testy pojazdu produkowanego przez Polską firmę. Każdy może skorzystać z okazji i sprawdzić jak podróżuje się elektrycznym autobusem.

Z roku na rok duże polskie miasta wprowadzają coraz więcej rozwiązań przyjaznych środowisku. Popularny staje się ekologiczny transport publiczny, który znacząco zmniejsza zanieczyszczenie powietrza. Nowoczesne autobusy elektryczne znacząco obniżają emisję spalin w mieście, co pozwala nam oddychać czystym powietrzem. Ekologiczne autobusy zeroemisyjne i niskoemisyjne stają się w wielu miastach standardem - Augustów nie zostaje w tyle!

Augustów może pochwalić się piękną przyrodą, bogactwem flory i fauny oraz statusem uzdrowiska, który zobowiązuje do szczególnego dbania o otaczające nas naturalne bogactwo. Wprowadzamy kolejne ekologiczne rozwiązania. Inwestujemy w nowoczesne, oszczędne, ledowe oświetlenie uliczne, razem z mieszkańcami sadzimy drzewa, by nasze miasto było jeszcze bardziej zielone. Cieszymy się z hojności natury i chcemy się jej za nią odwdzięczać w każdy możliwy sposób. Testy elektrycznych autobusów to pierwszy krok w stronę transportu miejskiego całkowicie przyjaznego dla środowiska - podkreśla Burmistrz Mirosław Karolczuk.

Testowany w Augustowie autobus marki Pilea to niskopodłogowy pojazd elektryczny. Użytkownicy mogą skorzystać z 65 miejsc - w tym 23 siedzących. Pojazd na jednym ładowaniu przejeżdża około 200 km i jest w pełni dostosowany do potrzeb osób  niepełnosprawnych.

 

Źródło: augustow.pl