Wielkość czcionki:

A A+ A++

XXVII Kongres Uzdrowisk Polskich odbędzie się w Augustowie i Druskiennikach

XXVII Kongres Uzdrowisk Polskich odbędzie się w Augustowie i Druskiennikach

Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Stowarzyszenie Unia Uzdrowisk Polskich, Izba Gospodarcza „Uzdrowiska Polskie” oraz Miasto/Uzdrowisko Augustów serdecznie zapraszają na  XXVII Kongres Uzdrowisk Polskich organizowany w dniach  14-17 czerwca 2018 r. w Augustowie i Druskiennikach. Partnerem Kongresu jest Uzdrowisko Druskienniki (Litwa).

Tematem przewodnim tegorocznego kongresu będzie próba odpowiedzi na pytanie, czy „Uzdrowiska XXI wieku to spełnione nadzieje czy niewykorzystane szanse?”

Tematy przygotowanych paneli będą dotyczyły kwestii ważnych zarówno dla środowiska medycznego uzdrowisk, włodarzy miast i gmin uzdrowiskowych, przedsiębiorców działających w branży turystycznej, uzdrowiskowej, spa i wellness,  a także przedstawicieli świata nauki.

Zaproszeni goście i praktycy sektora turystyczno-uzdrowiskowego -  biorąc pod uwagę trendy ogólnoświatowe -  podejmą próbę oceny czy uzdrowiska i ich potencjał pełnią znaczącą rolę na uzdrowiskowej mapie Europy  oraz czy mogą być szansą dla rozwoju nowych form lecznictwa uzdrowiskowego oraz turystyki zdrowotnej.  Podejmą także próbę odpowiedzi na pytanie czy uzdrowiska i turystyka zdrowotna w polskich uzdrowiskach to zmarnowana szansa czy spełnione nadzieje oraz potencjał do wykorzystania.  Będą się też starali odpowiedzieć na pytanie  jak pogodzić funkcje uzdrowiskowe z rozwojem gospodarczym gmin uzdrowiskowych. Ważne miejsce w dyskusjach kongresowych zarezerwowane zostało dla koncepcji rozwiązań systemowych w zakresie organizacji lecznictwa uzdrowiskowego.

Tradycyjnie organizowana podczas Kongresu Uzdrowisk Polskich wystawa sprzętu medycznego, wód mineralnych i produktów uzdrowiskowych oraz kosmetyków wytwarzanych na bazie naturalnych surowców leczniczych,  będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami i osiągnięciami w tym zakresie.

Obrady kongresowe niewątpliwie uatrakcyjni wyjazd studyjny do uzdrowiska Druskienniki na Litwie, które w ostatnich latach przeszło metamorfozę swojego rozwoju. Uczestnicy Kongresu naocznie będą się mogli przekonać czy można pogodzić funkcje uzdrowiskowe z turystyka uzdrowiskową, turystyką i rekreacją, a nawet ze sportami zimowymi (kryty stok narciarski).

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXVII Kongresie Uzdrowisk Polskich.

Jesteśmy przekonani, że jedno z najważniejszych wydarzeń branży uzdrowiskowej będzie zarówno okazją do ożywionej dyskusji, jak i integracji środowiska uzdrowiskowego.

Zobacz program ramowy XXVII Kongresu Uzdrowisk Polskich

Biuro Organizacyjne Kongresu:

ul. Czarny Potok 27/24
33-380 Krynica Zdrój

Tel. 18/ 477 74 50
Kom. 608 056 610
e-mail:
www.sgurp.pl

Zdjęcie miniatura fot. Jadwiga Koniecko, Jezioro Necko.