Wielkość czcionki:

A A+ A++

XXIV Kongres Uzdrowisk Polskich w Inowrocławiu, 28 - 30 Wrzesień 2015

XXIV Kongres Uzdrowisk Polskich w Inowrocławiu, 28 - 30 Wrzesień 2015

W imieniu organizatora wiodącego - Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP oraz organizatorów wspierających: Stowarzyszenia Unia Uzdrowisk Polskich, Izby Gospodarczej „Uzdrowiska Polskie” oraz Prezydenta Inowrocławia serdecznie zapraszamy do udziału w XXIV Kongresie Uzdrowisk Polskich.

Gospodarzem tegorocznego kongresu jest jedno z najpiękniejszych polskich uzdrowisk – Inowrocław. Hasło Kongresu: „Uzdrowiska Polskie – Wyzwania i szanse”

Głównym celem Kongresu Uzdrowisk Polskich jest określenie możliwości rozwoju, wskazanie szans i zagrożeń wynikających dla uzdrowisk z przeobrażeń następujących w naszym kraju, Europie i na świecie.

Kongres Uzdrowisk Polskich jest ogólnopolskim - od ponad 20 lat - najbardziej prestiżowym i rozpoznawalnym spotkaniem branży uzdrowiskowo-turystycznej w kraju. W kongresie corocznie uczestniczą przedstawiciele władz administracji rządowej i samorządowej; środowisk naukowych i medycznych, kadra zarządzająca przedsiębiorstwami uzdrowiskowymi, hotelami; oraz władze i członkowie organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz branży uzdrowiskowej.

Tematy przygotowanych sesji plenarnych będą dotykały kwestii ważnych zarówno dla włodarzy miast i gmin uzdrowiskowych, jak i pretendujących do uzyskania statusu uzdrowiska, a także przedsiębiorców, przedstawicieli świata nauki, branży turystycznej, lecznictwa uzdrowiskowego, spa i wellness. Tematyczne panele dyskusyjne dostarczą informacji na temat nowoczesnych trendów prozdrowotnych występujących w uzdrowiskach i turystyce uzdrowiskowej; konieczności certyfikacji usług uzdrowiskowych, wellness i spa; możliwości współpracy i pozyskania środków finansowych w ramach przyszłych programów unijnych.

Tradycyjnie organizowana w trakcie Kongresu wystawa sprzętu medycznego, wód mineralnych i produktów uzdrowiskowych oraz kosmetyków wytwarzanych na bazie naturalnych surowców leczniczych będzie okazją do zapoznania się z różnorodną ofertą oraz najnowszymi nowinkami i osiągnięciami w tym zakresie.