Wielkość czcionki:

A A+ A++

XXIII Kongres Uzdrowisk Polskich w Krynicy-Zdroju

XXIII Kongres Uzdrowisk Polskich w Krynicy-Zdroju

W dniach 2-4 października 2014 roku w Krynicy-Zdroju pod hasłem „Turystyka uzdrowiskowa odpowiedzią na aktualne potrzeby i preferencje konsumentów” odbył się XXIII Kongres Uzdrowisk Polskich.

Tradycyjnie w trakcie kongresu uhonorowano osoby i instytucje zasłużone dla rozwoju uzdrowisk polskich. Statuetkę Asklepiosa odebrał m.in. Leszek Dzierżewicz – v-ce prezes Zarządu SGU RP, wieloletni burmistrz Ciechocinka.

Tegoroczny kongres zgromadził liczne grono przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, świata nauki, przedsiębiorców oraz specjalistów sektora medycznego i turystyczno-uzdrowiskowego.

Sesje plenarne toczyły się wokół takich zagadnień jak uzdrowiska, turystyka uzdrowiskowa, SPA i wellness. W licznych dyskusjach zastanawiano się nad miejscem uzdrowisk polskich w turystyce krajowej i zagranicznej oraz wykorzystaniem medycyny  uzdrowiskowej jako formy profilaktyki, leczenia i rehabilitacji ludzi czynnych zawodowo oraz osób starszych.

Uczestnicy kongresu postulowali szereg zmian organizacyjno – prawnych, które usprawniłyby właściwe wykorzystanie potencjału miejscowości uzdrowiskowych i przedsiębiorstw uzdrowiskowych.

Coroczna wystawa sprzętu medycznego umożliwiła uczestnikom kongresu, jak również osobom odwiedzającym i kuracjuszom przebywającym w tych dniach w uzdrowisku Krynica-Zdrój zapoznanie się z najnowszymi trendami i nowinkami w tej dziedzinie.

Głównym organizatorem XXIII Kongresu Uzdrowisk Polskich było Stowarzyszenie Unia Uzdrowisk Polskich. Organizację przedsięwzięcia wspierały Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Izba Gospodarcza „Uzdrowiska Polskie” oraz Burmistrz Krynicy-Zdroju.