Wielkość czcionki:

A A+ A++

Wspólne posiedzenie Rady Ekspertów ds. Turystyki i Rady Polskiej Organizacji Turystycznej w Mszanie Dolnej

Wspólne posiedzenie Rady Ekspertów ds. Turystyki i Rady Polskiej Organizacji Turystycznej w Mszanie Dolnej

W dniach 12-13 czerwca 2023 roku odbyło się wspólne posiedzenie Rady Ekspertów ds. Turystyki i Rady Polskiej Organizacji Turystycznej w Mszanie Dolnej.
Zostało ono poprzedzone konferencją poświęconą prezentacji regionów województwa małopolskiego.
Zaprezentowano między innymi markę parasolową Zagórzańskie Dziedziny, która stanowi narzędzie promocji regionu pogranicza Beskidu Wyspowego i Gorców. Poruszono również temat koncepcji odbudowy schroniska górskiego na Lubaniu oraz założeń kampanii promocyjnej ,,Daj się ugościć – Odwiedź Kraków, Odkryj Małopolskę”.
Tematem przewodnim posiedzenia było ,,Wsparcie rozwoju turystyki społecznej przez administrację rządową”.
Turystyka społeczna to pojęcie obejmujące wszystkie grupy społeczne, których dostęp do turystyki jest utrudniony. W jej zakresie znajdują się inicjatywy na rzecz likwidacji lub ograniczenia barier, które uniemożliwiają wszystkim zainteresowanym osobom korzystanie z prawa do turystyki.
Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że turystyka społeczna stanowi ważny element rozwoju regionalnego kraju.
Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło, że zwiększy skalę działań zorientowanych na wsparcie rozwoju turystyki dostępnej dla wszystkich.
Pierwszy dzień obrad został zakończony posiedzeniem Rady POT, łącznie z przyjęciem sprawozdania finansowego i sprawozdania z działalności POT za ubiegły rok, natomiast drugi dzień został poświęcony wyprawom po Gorczańskim Parku Narodowym i degustacji lokalnych potraw.

Zdjęcie: POT

Więcej informacji i zdjęć na stronie: https://www.pot.gov.pl/pl/nowosci/wiadomosci-z-pot/wspolne-posiedzenie-rady-ekspertow-ds-turystyki-i-rady-pot-w-mszanie-dolnej-zapoznanie-z-produktami-turystycznymi-malopolski-i-gorcow