Władze Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP Oddział Regionalny w Małopolsce z absolutorium i w nowym składzie.
01 lipca br. w Muszynie spotkali się delegaci Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP OR w Małopolsce na Walnym Zebraniu. Spotkanie miało charakter sprawozdawczo-wyborczy. Przedstawiciele miast i gmin uzdrowiskowych przyjęli sprawozdanie Zarządu SGU RP OR w Małopolsce z działalności za okres kadencji oraz sprawozdanie finansowe, udzielili także absolutorium ustępującemu Zarządowi i Komisji Rewizyjnej Oddziału Regionalnego w Małopolsce.
Podczas zebrania delegaci miast i gmin należących do SGU RP OR w Małopolsce wybrali nowy Zarząd i Komisję Rewizyjną.
Otwarcia Walnego Zebrania dokonał prezes Zarządu SGU RP OR w Małopolsce Jan Golba. Prezes Zarządu powitał obecnych na spotkaniu przedstawicieli gmin członkowskich SGU RP OR w osobach wójtów, burmistrzów, prezydentów i delegatów.
Sprawozdanie Zarządu za okres kadencji przedstawił Jan Golba – były i obecny prezes Zarządu SGU RP OR w Małopolsce. Informację Komisji Rewizyjnej za rok 2023 przedłożyła Małgorzata Małuch, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej SGU RP OR.
Uczestnicy spotkania pozytywnie ocenili działalność Zarządu SGU RP OR w Małopolsce oraz Komisji Rewizyjnej udzielając im jednogłośnie absolutorium za okres kadencji.
W wyniku przeprowadzonych wyborów nowy skład Zarządu i Komisji Rewizyjnej na okres kadencji 2024-2029 przedstawia się następująco:
Zarząd SGU RP OR w Małopolsce:
- Jan Golba, prezes (burmistrz Muszyny)
- Piotr Ryba, zastępca prezesa (burmistrz Krynicy-Zdroju)
- Leszek Świder, sekretarz (burmistrz Rabki-Zdroju)
Komisja Rewizyjna SGU RP OR w Małopolsce:
- Małgorzata Małuch, przewodnicząca (wójt Gminy Sękowa)
- Tomasz Michałowski, sekretarz (burmistrz Piwnicznej-Zdroju)
- Bogdan Szewczyk, członek komisji (burmistrz Szczawnicy)
Uczestnicy Walnego Zebrania SGU RP OR w Małopolsce określili kierunki działalności Stowarzyszenia na okres kadencji 2024-2029. Wśród najważniejszych znalazły się: podejmowanie działań informacyjnych, wyjaśniających, uświadamiających i prawnych w przypadku naruszenia interesów gmin uzdrowiskowych i uzdrowisk małopolskich; stałe zabieganie o wsparcie Rządu i władz regionalnych dla realizacji programu aktywizacji gmin uzdrowiskowych w Małopolsce; promocja małopolskich uzdrowisk w kraju i za granicą; pozyskiwanie środków pomocowych, krajowych i zagranicznych na promocję, badania naukowe, szkolenia, tworzenie programów rozwoju gmin uzdrowiskowych i uzdrowisk małopolskich; podejmowanie działań mających na celu pozyskiwanie przez gminy małopolskie i podmioty uzdrowiskowe środków pomocowych na realizację infrastruktury uzdrowiskowej, turystycznej i rekreacyjno-sportowej; podejmowanie działań w celu uzyskania wsparcia rządu RP i samorządu Województwa Małopolskiego dla ograniczenia niskiej emisji w małopolskich gminach uzdrowiskowych.
Zdjęcie Ratusza w Muszynie - LINK