Wielkość czcionki:

A A+ A++

Ruszyła II edycja konkursu EKO HESTIA SPA

Ruszyła II edycja konkursu EKO HESTIA SPA

W roku 2016 rozstrzygnięto I edycję konkursu EKO HESTIA SPA. Zgłosiło się do niej aż 11 gmin uzdrowiskowych SGU RP, a do ścisłego finału Komisja Konkursowa zakwalifikowała cztery: Busko Zdrój, Nałęczów, Sopot i Uniejów.

Laureatem I edycji konkursu EKO HESTIA SPA została ostatecznie Gmina Uniejów. Najmłodsze i jedyne polskie uzdrowisko termalne (jedyne w województwie łódzkim) – zdecydowanie zasłużyło na miano najbardziej ekologicznej polskiej miejscowości o statusie uzdrowiskowym. Ekologiczne rozwiązania zastosowane w Uniejowie, w tym wykorzystanie wód geotermalnych (i nie tylko) do ogrzewania miasta stawiają to uzdrowisko wysoko w europejskim rankingu miejscowości uzdrowiskowych, a nowatorskie rozwiązania edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży (np. w formie komiksów) godne są naśladowania. Ufundowana przez Grupę ERGO Hestia nagroda 100.000 zł będzie przeznaczona w Uniejowie na budowę ścieżek edukacyjnych na terenach zielonych oraz projekt aktywizujący również inne miejscowości - „Uzdrowiska przyjazne przyrodzie”.

Nagroda 100 tysięcy złotych w II edycji konkursu zostanie przyznana za proekologiczne działania i inwestycje, zrealizowane na terenie polskich miast i gmin uzdrowiskowych  w okresie od stycznia 2011 do końca 2016 roku.
Pretendujące do nagrody samorządy będą musiały już na etapie składania wniosku aplikacyjnego zadeklarować i zaplanować, na co są gotowe przeznaczyć uzyskaną w konkursie nagrodę.

Nieprzekraczalny termin zgłaszania kandydatur do II edycji konkursu to  15 marzec 2017 r.

Informacje szczegółowe, regulamin  oraz formularz konkursowy udostępnione są na stronie internetowej SGU RP: http://sgurp.pl/konkurs-eko-hestia-spa-edycja-2/aktualnosci/

Rozstrzygnięcie konkursu i przekazanie nagrody nastąpi jesienią 2017 r