Wielkość czcionki:

A A+ A++

Podsumowanie I Samorządowego Kongresu Finansowego

Podsumowanie I Samorządowego Kongresu Finansowego

Samorządowy Kongres Finansowy miał miejsce 30 czerwca 2021 r. w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Zorganizowany został przez Centrum Myśli Strategicznych, Grupę MTP oraz prezydentów miast - Sopotu - Jacka Karnowskiego i Poznania - Jacka Jaśkowiaka w ramach inicjatywy Local Trends.
Celem tej inicjatywy jest stworzenie platformy rzeczowej i uczciwej dyskusji samorządowców z administracją rządową. Zadaniem Samorządowego Kongresu Finansowego jest służąca dobru wspólnemu, budowa modelu współpracy pomiędzy wszystkimi interesariuszami, których celem jest kreowanie współpracy między samorządami, a biznesem i środowiskami akademickimi oraz skuteczne i merytoryczne inicjowanie konstruktywnej dyskusji ponad podziałami o otoczeniu społeczno-gospodarczym ze stroną rządową.

- Na Samorządowym Kongresie Finansowym chcemy rozmawiać o rzeczach najważniejszych, a - oprócz wartości - najważniejsze są finanse. Dla samorządowców bardzo ważne są środki własne, wypracowane w miastach i gminach - mówił Jacek Karnowski.
- Wojna plemienna na poziomie krajowym jest największym problemem naszego kraju. Inicjatywa Local Trends, w ramach której odbywa się Samorządowy Kongres Finansowy, jest po to, żeby tę sytuację przełamać – dodał Jacek Jaśkowiak.

W ramach Kongresu zrealizowany został szereg rozmów i paneli dyskusyjnych, z którymi zapoznać się można oglądając nagrania debat na stronie Samorządowego Kongresu Finansowego.

 

ZOBACZ: Podsumowanie SKF