Wielkość czcionki:

A A+ A++

Oferta gmin członkowskich SGU RP w Muszynie - Państwie Zdrowia

Oferta gmin członkowskich SGU RP w Muszynie - Państwie Zdrowia

13 września 2014 r. muszyński kurort zamienił się w Państwo Zdrowia. Impreza miała na celu propagowanie zdrowego trybu życia i umożliwienie mieszkańcom gminy uzdrowiskowej oraz turystom wykonania profilaktycznych badań.

Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP umożliwiło mieszkańcom i turystom zapoznanie sie z bogatą ofertą uzdrowiskowo — turystyczną gmin członkowskich stowarzyszenia.

Burmistrz Muszyny dr Jan Golba symbolicznie przekazał - na czas trwania imprezy - władzę nad miastem w ręce lekarzy i farmaceutów zgromadzonych w Muszynie. Spotkanie w gronie wybitnych specjalistów z dziedziny medycyny było doskonałą okazją do wyróżnienia dr med.Jerzego Gali, który pośmiertnie został uhonorowany medalem dla Zasłużonych dla Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.

Podczas gali Zbigniew Witalis - Prezes Zarządu Forum Polskiej Farmacji odznaczył dr Jana Golbę - burmistrza Muszyny „Diamentem farmacji”. Jest to wyróżnienie przyznawane osobom, które w sposób szczególny i wykraczający poza normalny zakres obowiązków dbają o zdrowie innych ludzi.

Białą sobotę uświetnił koncert zespołu „Lachersi”. Zespół oprócz znakomitego występu przygotował niemałą niespodziankę dla publiczności. Każdy z muzyków w czasie trwania występu w Muszynie wylał na siebie kubeł zimnej wody oraz wsparł finansowo wybraną przez siebie organizację charytatywną. Następnie artyści nominowali w Ice Bucket Challenge Burmistrza Muszyny, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie wraz z całą grupą musicalową oraz zespoły Hasiok i Enej.
 

Więcej informacji