Wielkość czcionki:

A A+ A++

Nie żyje Leszek Dzierżewicz - długoletni Burmistrz Ciechocinka i V-ce Prezes Zarządu SGU RP

Nie żyje Leszek Dzierżewicz - długoletni Burmistrz Ciechocinka i V-ce Prezes Zarządu SGU RP

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 25 lipca br.  w godzinach wieczornych z naszej rodziny uzdrowiskowej  odszedł do wieczności wybitny samorządowiec  Leszek Dzierżewicz - długoletni Burmistrz Ciechocinka i V-ce prezes Zarządu Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP.

Ś.p. Leszek Dzierżewicz był niezwykle cenionym,  doświadczonym i  pełnym pasji samorządowcem. W  1990 roku został radnym Rady Miejskiej Ciechocinka. Przez dwie kadencje był delegatem do Sejmiku Województwa Włocławskiego, pełniąc funkcję członka Prezydium Sejmiku (1990-1994, 1994-1998). Od dnia 28 lipca 1997 roku objął  funkcję Burmistrza Ciechocinka, którą sprawował aż do chwili obecnej. W latach 1999-2002 pełnił funkcję Członka Zarządu, a od roku 2011 nieprzerwanie Zastępcy Prezesa Zarządu SGU RP.

Wieloletnią aktywną działalność Leszka Dzierżewicza w Stowarzyszeniu Gmin Uzdrowiskowych RP obrazuje jego wielkie zaangażowanie w tworzenie podstaw  rewitalizacji i rozwoju uzdrowisk polskich. Jako członek Zarządu SGU RP i jego V-ce prezes dążył do umacniania roli i znaczenia polskich uzdrowisk na arenie krajowej i zagranicznej. Jako  przedstawiciel naszej rodziny uzdrowiskowej dziesiątki razy aktywnie uczestniczył w kongresach, spotkaniach, komisjach i wszelkich pracach związanych z tworzeniem właściwych warunków do funkcjonowania uzdrowisk.

Zachowamy w pamięci Jego niezwykłą aktywność, wyważone i mające ważną wymowę słowa, życzliwość dla drugiego człowieka i niezwykły optymizm. Zapamiętamy Go jako człowieka, który dobro mieszkańców Ciechocinka, kuracjuszy i całej rodziny uzdrowiskowej miał za największą wartość.

Leszku spoczywaj w pokoju.

                                                                                                                                     Zarząd SGU RP
                                                                                                                  i cała rodzina gmin uzdrowiskowych

 

Fot. z FP UM Ciechocinek