Wielkość czcionki:

A A+ A++

Miasta polskie wobec zjawiska najmu krótkoterminowego dla turystów. Debata krajowa.

Miasta polskie wobec zjawiska najmu krótkoterminowego dla turystów. Debata krajowa.

W poniedziałek, dnia 17 września 2018r., w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa przedstawiciele polskich miast spotkali się, aby porozmawiać o zjawisku najmu krótkoterminowego.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych miast turystycznych, miast i gmin uzdrowiskowych, turystycznego samorządu gospodarczego oraz mieszkańcy.

Debata została zorganizowana w ramach międzynarodowego projektu „Miasta historyczne 3.0” - zainicjowanego i prowadzonego przez Kraków, którego naczelnym celem jest współpraca i dyskusja nad problemami, doświadczeniami i rozwiązaniami stosowanymi w miastach historycznych, przy uwzględnieniu różnych uwarunkowań wynikających z ich specyfiki. Ten bardzo szybko rozwijający się model biznesowy, polegający na wynajmie pokoi, mieszkań, apartamentów dla turystów przez specjalistyczne firmy i portale, budzi w całym świecie wiele emocji, gdyż stwarza nowy wymiar konkurencyjności obiektów noclegowych i ma również wpływ na gentryfikację dzielnic.

Prezes Zarządu SGU RP, dr Jan Golba w prezentacji pt.; „Najem krótkoterminowy w uzdrowiskach i miejscowościach turystycznych. Bilans zysków i kosztów” poddał analizie zjawisko najmu występujące w uzdrowiskach i miejscowościach turystycznych.

Czytaj wiecej o debacie Miasta polskie wobec zjawiska najmu krótkoterminowego dla turystów.