Wielkość czcionki:

A A+ A++

Konkurs EKO HESTIA SPA: siedem uzdrowisk zakwalifikowanych do VIII edycji

Konkurs EKO HESTIA SPA: siedem uzdrowisk zakwalifikowanych do VIII edycji

Konkurs EKO HESTIA SPA jako jedyny w kraju skierowany jest wyłącznie do polskich uzdrowisk. Ocenie podlegają długofalowe działania na rzecz ochrony środowiska. Niezwykle ważną częścią tych działań jest także systematyczna edukacja ekologiczna lokalnych społeczności.
Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP od samego początku istnienia konkursu jest jego merytorycznym partnerem.
W VIII edycji konkursu ocenie podlegają innowacyjne działania i inwestycje, które mają pozytywny wpływ na środowisko i zostały zrealizowane w latach 2018-2022.
Jak co roku, główna nagroda, której fundatorem jest ERGO HESTIA wynosi 100 tysięcy złotych. Zgodnie z regulaminem uzdrowisko, które zwycięży powinno przeznaczyć ją na realizację pomysłów i projektów związanych z ochroną środowiska. Przyznawane są również nagrody dodatkowe w postaci rocznych  ubezpieczeń od szkód środowiskowych.

- Zmiany klimatyczne to ogromne wyzwanie, z którymi musimy się wszyscy dziś zmierzyć. Dlatego nasz konkurs ma przede wszystkim wymiar praktyczny – nagradzamy przecież co roku, konsekwentnie od wielu lat - najlepsze proekologiczne pomysły, inwestycje i projekty polskich uzdrowisk, związane ze zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska, które są godne naśladowania przez inne samorządy – podkreśla Mario Zamarripa, dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w Grupie ERGO Hestia.

W poprzednich siedmiu edycjach konkursu uczestniczyły łącznie 34 uzdrowiska. Laureatem pierwszej edycji został Uniejów. W kolejnych latach pierwsze miejsce zdobyły: Busko-Zdrój, Inowrocław, Lądek-Zdrój, Latoszyn (gmina Dębica), Muszyna, a ubiegłorocznym zwycięzcą była Rabka-Zdrój. Dotychczasowi laureaci mogą wziąć udział ponownie w konkursie po upływie 5-letniej karencji.
Do udziału w VIII edycji konkursu zakwalifikowano 7 polskich uzdrowisk: Sopot, Ustkę (woj. pomorskie), Uniejów (woj. łódzkie), Jelenią Górę (woj, dolnośląskie), Goczałkowice-Zdrój (woj. śląskie), Czarny Dunajec (woj. małopolskie) oraz Solec-Zdrój (woj. świętokrzyskie).
Od ubiegłego roku w ramach konkursu przyznawana jest również nagroda EKO WIZJONERA. Jej pierwszym laureatem został Józef Kaczmarek, burmistrz Uniejowa.
Rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi jesienią br.

 

O ERGO Hestii:

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeniowym. Od ponad 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO International AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia jest Artur Borowiński.