Wielkość czcionki:

A A+ A++

Historyczne i prawne aspekty funkcjonowania uzdrowisk w Polsce Dr JAN GOLBA

Historyczne i prawne aspekty funkcjonowania uzdrowisk w Polsce Dr JAN GOLBA

Już wkrótce ukaże się publikacja autorstwa dr Jana Golba dotycząca uzdrowisk, wydana przez wydawnictwo prawnicze C.H.Beck.

Link do strony wydawnictwa: https://www.ksiegarnia.beck.pl/19531-historyczne-i-prawne-aspekty-funkcjonowania-uzdrowisk-w-polsce

W prezentowanej publikacji autor podejmuje problematykę historycznych i prawnych aspektów powstania i funkcjonowania uzdrowisk w Polsce i w Europie oraz szczególnego statusu administracyjnoprawnego uzdrowisk i gmin uzdrowiskowych.

Szczegółowo omawia odrębne regulacje prawne odnoszące się do uzdrowisk i gmin uzdrowiskowych, w tym kwestie nałożenia na gminy dodatkowych zadań, odrębności ustrojowych gmin oraz finansowania zadań gmin uzdrowiskowych. Podejmuje także kwestie reżimu publicznoprawnego, jaki występuje na obszarze uzdrowiska, obszarów chronionych, ochrony środowiska naturalnego oraz ograniczeń działalności gospodarczej w uzdrowisku. Omawia też historyczny proces kształtowania się statusu przedsiębiorstw uzdrowiskowych i zakładów lecznictwa uzdrowiskowego, a także kwestie związane z polityką finansowania lecznictwa uzdrowiskowego.