Wielkość czcionki:

A A+ A++

Gazeta Ubezpieczeniowa. Rabka-Zdrój zwycięzcą konkursu Eko Hestia Spa

Gazeta Ubezpieczeniowa. Rabka-Zdrój zwycięzcą konkursu Eko Hestia Spa

Rabka-Zdrój została doceniona przez kapitułę konkursu Eko Hestia Spa za ciągłość działań i determinację w systematycznym rozwiązywaniu głównego problemu środowiskowego, jakim jest jakość powietrza.

To efekt między innymi wprowadzenia restrykcyjnej uchwały antysmogowej i inwestycji w odnawialne źródła energii. Nagrodę przyznano 16 grudnia podczas uroczystej sesji Rady Miasta. W tym roku po raz pierwszy wybrano również Eko Wizjonera.

W gronie ścisłych finalistów VII edycji konkursu znalazły się 4 miejscowości: Goczałkowice-Zdrój, Kazimierza Wielka, Rabka-Zdrój i Uniejów.

– ERGO Hestia co roku znajduje się na podium Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Posiadając niezbędne know-how, chcemy zachęcać do obierania podobnego kierunku innych podmiotów, w tym przypadku gmin uzdrowiskowych. To jeden z najważniejszych celów naszej Strategii Zrównoważonego Rozwoju – mówi Mario Zamarripa, dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju Grupy ERGO Hestia. – Zmiany klimatyczne to ogromne wyzwanie, z którym musimy się wszyscy dziś zmierzyć. Dlatego nasz konkurs ma nie tylko promować zielone idee, ale i przynosić korzyści praktyczne – nagroda główna jest przeznaczana na kolejne proekologiczne inwestycje – dodaje.

 

Więcej informacji na stronie: https://gu.com.pl/rabka-zdroj-zwyciezca-konkursu-eko-hestia-spa/