Wielkość czcionki:

A A+ A++

Dziennik Gazeta Prawna zaprasza wszystkie samorządy do udziału w rankingu i konkursie Dziennika Gazety Prawnej

Dziennik Gazeta Prawna zaprasza wszystkie samorządy do udziału w rankingu i konkursie Dziennika Gazety Prawnej

XI RANKING PERŁY SAMORZĄDU

W 2022 r. wchodziliśmy z nadzieją odrodzenia po trudach pandemii, zwalczając skutki gospodarcze pandemicznych przestojów i zmian w gospodarce światowej, ale 24 lutego zmieniło się wszystko. Rosyjska inwazja na Ukrainę to ogromna tragedia milionów Ukraińców, a wojna tuż za naszą wschodnią granicą zaburzyła poczucie bezpieczeństwa także u wielu z nas. Konflikt wywołał również konkretne skutki dotyczące naszego codziennego funkcjonowania. Od wybuchu wojny do 6 marca 2023 roku do Polski przybyło 10,2 mln uchodźców, około 8,4 mln wróciło z powrotem do Ukrainy, co oznacza, że około 1,8 mln osób zostało w naszym kraju. W lutym i marcu 2022 roku mierzyliśmy się z kryzysem uchodźczym, w którego opanowaniu ogromną rolę odegrały samorządy. 2022 rok niósł ze sobą kolejne wyzwania gospodarcze. Szybujące ceny energii i rosnąca inflacja przysporzyły kolejnych trudności samorządowym budżetom. O te zupełnie nadzwyczajne wyzwania, jak i typowe zadania własne gminy, pytamy w jedenastej odsłonie rankingu Perły Samorządu. Po raz kolejny zapraszamy Państwa do pochwalenia się osiągnięciami, pokazania w jaki sposób gmina realizuje swoje zadania, tym samym tworząc dobrą jakość życia dla swoich mieszkańców.

Tradycyjnie wybierać będziemy Najlepszych Włodarzy i Najlepsze Gminy w czterech kategoriach: gmina wiejska, gmina miejsko-wiejska, gmina miejska do 100 tys. mieszkańców, gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców W przypadku włodarzy sprawdzimy jak radzą sobie jako zaangażowani liderzy społeczności, jako menedżerowie zarządzający gminą i urzędem i jako reprezentanci gminy i jej mieszkańców.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: www.gazetaprawna.pl/rankingperly2023

 

VI RANKING SKARBNIK SAMORZĄDU

Przed nami VI już edycja Rankingu „Skarbnik Samorządu”, w ramach którego Redakcja Dziennika Gazety Prawnej wyłoni najlepszych menedżerów samorządowych finansów w Polsce.

Rola skarbników w ostatnich latach w wyraźny sposób wyewoluowała. Ich praca stanowi fundament polityki samorządów lokalnych. Służby finansowe odpowiedzialne są nie tylko za bieżącą obsługę księgową budżetów, lecz także w pełni współuczestniczą
w procesach zarządczych i kreują polityki rozwoju na wszystkich polach działalności samorządów.

Ranking „Skarbnik Samorządu” 2023 obejmować będzie gminy i powiaty według kryterium wielkości jednostki samorządu terytorialnego: gminy wiejskie• gminy miejsko-wiejskie• gminy miejskie do 25 tys. mieszkańców• gminy miejskie powyżej 25 tys. mieszkańców• miasta na prawach powiatu do 120 tys. mieszkańców• miasta na prawach powiatu powyżej 120 tys. mieszkańców •powiaty

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowywww.gazetaprawna.pl/rankingskarbnik2023

 

KONKURS SAMORZĄDOWY LIDER KOMUNIKACJI I PROMOCJI

Samorządowcy! Pokażcie, jak się komunikujecie!

IV edycja konkursu „Samorządowy lider komunikacji i promocji” jest poświęcona działaniom, za pomocą których władze lokalne starają się dotrzeć czy to do mieszkańców, przedsiębiorców czy innych grup np. turystów.

Jeśli Państwa urząd zorganizował ostatnio jakąś kampanię – np. zachęcał do korzystania z komunikacji miejskiej albo do picia gminnej wody – i miała ona jakieś wspólne hasło czy przekaz, to znaczy, że kwalifikuje się ona do

naszego konkursu.

Do udziału w konkursie mogą się zgłaszać: gminy wiejskie• gminy miejsko-wiejskie• gminy miejskie do 100 tys. mieszkańców• gminy miejskie powyżej 100 tys. mieszkańców• powiaty• urzędy marszałkowskie

 

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: www.gazetaprawna.pl/lider-komunikacji2023

Na wypełnione ankiety rankingowe czekamy do 5 kwietnia br.

Udział zarówno w rankingach jak i konkursie jest nieodpłatny.

Uroczyste ogłoszenie wyników rankingu Perły samorządu, Skarbnik samorządu oraz konkursu Samorządowy lider komunikacji i promocji ,nastąpi podczas kongresu Perły Samorządu, który odbędzie się w dniach 1-2 czerwca br. w Gdyni.

Wszystkim samorządom, które zgłoszą swój udział w rankingu, bądź konkursie przysługuje bezpłatny udział w pierwszym dniu kongresu Perły samorządu.

 

Więcej informacji o Kongresie: https://www.gazetaprawna.pl/konferencje/perlysamorzadu2023/index.html