Wielkość czcionki:

A A+ A++

„Gminy uzdrowiskowe wymagają wsparcia” – wywiad z dr Janem Golbą, prezesem Zarządu Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP.

„Gminy uzdrowiskowe wymagają wsparcia” – wywiad z dr Janem Golbą, prezesem  Zarządu Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP.

W PIŚMIE BRANŻOWYM PRACOWNIKÓW TURYSTYKI WIADOMOŚCI TURYSTYCZNE ukazała się rozmowa z  dr Janem Golbą, prezesem Zarządu Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP na temat sytuacji gmin uzdrowiskowych w dobie pandemii.

W 2020 r. branża turystyczno-uzdrowiskowa w sposób wyjątkowo drastyczny została dotknięta skutkami epidemii COVID-19, bo praktycznie 90 proc. działalności uzdrowisk przestało z dnia na dzień funkcjonować. Wywołany przez pandemię COVID-19 kryzys gospodarczy spowodował w gminach uzdrowiskowych skumulowanie wszystkich negatywnych skutków, jakie występują w gospodarce i samorządach. Gminy uzdrowiskowe przez wprowadzane lockdowny prawie całkowicie zostały pozbawione dochodów z opłaty uzdrowiskowej, która była przeznaczona na realizację kosztownych zadań uzdrowiskowych i inwestycyjnych.

CAŁY ARTYKUŁ - ZOBACZ