XXIX Kongres Uzdrowisk Polskich - Polanica-Zdrój 20-21 września 2023 r.

25.06.2023

XXIX Kongres Uzdrowisk Polskich - Polanica-Zdrój 20-21 września 2023 r.

Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Unia Uzdrowisk Polskich oraz Izba Gospodarcza „Uzdrowiska Polskie” serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w XXIX Kongresie Uzdrowisk Polskich organizowanym w Polanicy-Zdroju w dniach 20-21 września 2023 r.

Tegoroczny Kongres organizowany jest pn. „Uzdrowiska jako polski, markowy produkt narodowy.”

Głównym celem Kongresu Uzdrowisk Polskich jest próba zdefiniowana roli uzdrowisk w rozwoju miejscowości, regionu i kraju oraz określenie wyzwań i możliwości rozwoju uzdrowisk i turystyki uzdrowiskowej w czasach niepewności.

Kongres Uzdrowisk Polskich corocznie gromadzi liczną grupę uczestników i gości związanych z uzdrowiskami: przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej; środowisk naukowych i medycznych, zarządzających przedsiębiorstwami uzdrowiskowymi, hotelami oraz władze i członków organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz branży uzdrowiskowej.

XXIX Kongres będzie się odbywać pod patronatem najwyższych władz państwowych, a w Komitecie Honorowym i Naukowym zasiądą: przedstawiciele rządu, samorządów wojewódzkich i świata nauki. Tematy przygotowanych sesji plenarnych będą dotyczyły kwestii ważnych zarówno dla włodarzy miast i gmin, przedsiębiorców, przedstawicieli świata nauki, jaki i branży turystycznej, lecznictwa uzdrowiskowego, marketingu i reklamy. Dyskutowane będą m.in. kwestie związane ze współczesną rolą uzdrowisk w rozwoju miejscowości, regionu i kraju.

Udział znanych i cenionych w branży uzdrowiskowej ekspertów zagranicznych podczas paneli kongresowych, pozwoli także na szersze spojrzenie na kwestie lecznictwa uzdrowiskowego, turystyki uzdrowiskowej oraz polityki zdrowotnej, a także zdefiniuje rolę uzdrowisk w sytuacjach kryzysowych, a szczególnie w czasie dekoniunktury gospodarczej, czy pojawiających się pandemii.

Tradycyjnie organizowana w trakcie spotkania wystawa sprzętu medycznego, wód mineralnych i produktów uzdrowiskowych oraz kosmetyków wytwarzanych na bazie naturalnych surowców leczniczych będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi nowinkami i osiągnięciami w tym zakresie.