Siedem uzdrowisk zakwalifikowanych do VIII edycji konkursu EKO HESTIA SPA

Siedem uzdrowisk zakwalifikowanych do VIII edycji konkursu EKO HESTIA SPA

EKO HESTIA SPA to jedyny w naszym kraju konkurs przeznaczony wyłącznie dla polskich uzdrowisk. Ocenia się w nim i nagradza kompleksowe, długofalowe działania, inwestycje oraz inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Ważnym elementem tych działań jest również systematyczna edukacja ekologiczna lokalnych społeczności.
W VIII edycji konkursu ocenie podlegają nowatorskie działania i inwestycje, mające pozytywny wpływ na środowisko, zrealizowane w latach 2018-2022.
Ufundowana przez ERGO Hestię główna nagroda konkursowa wynosi, jak co roku, 100 tysięcy złotych. Zgodnie z regulaminem konkursu zwycięskie uzdrowisko powinno przeznaczyć ją na realizację pomysłów i projektów związanych z ochroną środowiska. Przyznane będą też nagrody dodatkowe w postaci rocznych ubezpieczeń od szkód środowiskowych.
- Zmiany klimatyczne to ogromne wyzwanie, z którymi musimy się wszyscy dziś zmierzyć. Dlatego nasz konkurs ma przede wszystkim wymiar praktyczny – nagradzamy przecież co roku, konsekwentnie od wielu lat - najlepsze proekologiczne pomysły, inwestycje i projekty polskich uzdrowisk, związane ze zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska, które są godne naśladowania przez inne samorządy – podkreśla Mario Zamarripa, dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w Grupie ERGO Hestia.
W siedmiu poprzednich edycjach konkursu uczestniczyły łącznie 34 uzdrowiska. W 2016 r. laureatem nagrody głównej był Uniejów, w następnym roku zdobyło ją Busko-Zdrój, w roku 2018 - Inowrocław, a kolejni zwycięzcy to Lądek-Zdrój, Latoszyn, Muszyna i Rabka-Zdrój. Dotychczasowi laureaci mogą wziąć udział w konkursie po upływie 5-letniej karencji.
Do udziału w VIII edycji konkursu zakwalifikowano 7 zgłoszeń polskich uzdrowisk. O główną nagrodę powalczą tym razem: Sopot, Ustka (woj. pomorskie), Uniejów (woj. łódzkie), Jelenia Góra (woj. dolnośląskie), Goczałkowice-Zdrój (woj. śląskie), Czarny Dunajec (woj. małopolskie) i Solec-Zdrój (woj. świętokrzyskie).
Od ubiegłego roku w ramach konkursu przyznawana jest również nagroda EKO-WIZJONERA. Jej pierwszym laureatem został burmistrz Uniejowa, Józef Kaczmarek.
Od samego początku merytorycznym partnerem konkursu EKO HESTIA SPA jest największa polska organizacja, zrzeszająca miejscowości posiadające status uzdrowiska – Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP. – To właśnie polskie uzdrowiska często są pionierami nowatorskich działań w sferze ochrony środowiska – mówi dr Jan Golba, prezes SGU RP, samorządowiec i długoletni burmistrz Muszyny. – To konkurs niezwykle potrzebny i zupełnie wyjątkowy – nawet w skali europejskiej – realnie wspierający najcenniejsze inicjatywy, inwestycje i działania, związane z ekologią.
Więcej informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.sgurp.pl. Rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi jesienią 2023 roku.
O ERGO Hestii:

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeniowym. Od ponad 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO International AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Prezesem Grupy ERGO Hestia jest Artur Borowiński.