Kraków

Kraków

Kraków - miasto na prawach powiatu położone w południowej Polsce nad Wisłą, drugie co do liczby mieszkańców i powierzchni miasto kraju, stolica Polski do 1795 r. Kraków uznawany jest za stolicę historycznej Małopolski.
Nałęczów

Nałęczów

Nałęczów - zlokalizowany jest w północno - zachodniej części Wyżyny Lubelskiej w środkowej części Płaskowyżu Nałęczowskiego. Dzięki naturalnym warunkom klimatycznym, czyli położeniu w tzw. Niecce Nałęczowskiej gmina słynie ze specyficznego mikroklimatu.
Goczałkowice - Zdrój

Goczałkowice - Zdrój

Goczałkowice-Zdrój - gmina położona w powiecie pszczyńskim u stóp Beskidu Śląskiego, w dolinie rzeki Wisły. Przez miejscowość przebiega droga krajowa nr 1 oraz trakt kolejowy, który umożliwia prosty dojazd do Katowic, Bielska-Białej oraz Żywca.
Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój - położona jest w Beskidzie Sądeckim na wysokości 560-620 m n.p.m. w malowniczych dolinach Kryniczanki i jej dopływów. Krynicę-Zdrój otaczają wzgórza Góry Parkowej i pasmo Jaworzyny Krynickiej.
Muszyna

Muszyna

Muszyna - jedno z najpiękniejszych, najbardziej malowniczych miejscowości województwa małopolskiego. Miejscowość położona jest w południowo-wschodnim paśmie Beskidu Sądeckiego na wysokości 450-550 m n.p.m. w urokliwej dolinie rzeki Poprad.