Gmina Dębica

Gmina Dębica

Dębica - miasto w województwie podkarpackim, w powiecie dębickim. Położone nad rzeką Wisłoką w Rynnie Podkarpackiej, na północnym skraju Pogórza Strzyżowskiego na wysokości 177-375 m n.p.m.
Gmina Miasto Świnoujście

Gmina Miasto Świnoujście

Świnoujście - miasto na prawach powiatu w województwie zachodniopomorskim, położone nad cieśniną Świną oraz nad Morzem Bałtyckim. Jedyne w Polsce miasto położone na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór.
Gmina Miasto Muszyna

Gmina Miasto Muszyna

Muszyna - miasto w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim. Muszyna położona jest na wysokości około 450 m n.p.m. w dolinie rzeki Poprad i dwóch jej dopływów: potoków Szczawnik i Muszynka.
Gmina Miasto Augustów

Gmina Miasto Augustów

Augustów - miasto w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim. Położone w zachodniej części Równiny Augustowskiej nad rzeką Nettą, pomiędzy 7 jeziorami. Obok miasta przepływa najkrótsza rzeka świata – Klonownica.
Gmina Duszniki - Zdrój

Gmina Duszniki - Zdrój

Duszniki - Zdrój - miasto uzdrowiskowe w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, graniczące z Czechami. Położone w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej na wysokości w granicach 588-900 m n.p.m.