Muszyna wykorzystała 100 tysięcy złotych z nagrody wygranej w VI edycji konkursu EKO HESTIA SPA

Muszyna wykorzystała 100 tysięcy złotych z nagrody wygranej w VI edycji konkursu EKO HESTIA SPA

W Muszynie powstała wypożyczalnia rowerów elektrycznych dla całej rodziny. Zakup rowerów został sfinansowany ze środków nagrody w konkursie EKO HESTIA SPA.

Konkurs EKO HESTIA SPA to jedyny konkurs dedykowany wyłącznie polskim uzdrowiskom, którego główną ideą jest wskazywanie najlepszych pomysłów i wzorców w zakresie ochrony środowiska i nowoczesnych projektów proekologicznych, wpisujących się w filozofię zrównoważonego rozwoju. Pomysłodawcą i fundatorem głównej nagrody jest jedyny polski ubezpieczyciel, którego centrala zlokalizowana jest w uzdrowisku – Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia.

100 tysięcy złotych wygrane w ubiegłorocznej edycji konkursu zostało przeznaczone na zakup rowerów elektrycznych. Wypożyczalnia rowerowa jest uzupełnieniem kompleksowej oferty „sieci tras rowerowych”, która w ostatnich latach została znacznie rozwinięta. Dla miłośników tego sportu czekają liczne ścieżki miejskie, ciche drogi i górskie ścieżki rowerowe. Przez Gminę Muszyna przebiegają m.in. dwie międzynarodowe trasy. Pierwsza - AquaVelo łączy miejscowości i uzdrowiska z pogranicza polsko-słowackiego. Na trasie znajdują się pijalnie wód ze źródeł o różnorodnych walorach smakowych, przy  których można zrelaksować się zanim ruszymy w dalszą drogę. Kolejna międzynarodowa trasa to EuroVelo11, która początek ma w dalekiej Skandynawii a meta znajduje się na południu Europy. Każda z tych tras jest  niewątpliwie urokliwa, a podróż wiedzie przez malownicze krajobrazy. Na licznych tablicach informacyjnych postawionych przy ścieżce, mogą poznać Państwo historię kompleksu zamkowego, ciekawostki o zabytkach oraz wiele rzadkich gatunków zwierząt i roślin. Z czasem krajobraz staje się coraz bardziej pagórkowaty, a ścieżki rowerowe stają się coraz bardziej strome, oczywiście rower ze wspomaganiem elektrycznym sprawdza się szczególnie dobrze na trasach z podjazdami. 

Więcej informacji o Muszynie i podejmowanych działaniach proekologicznych znajduje się w Biuletynie Informacyjnym MIGU Muszyna.

Przejdź do Biuletynu Informacyjnego MiGU Muszyna - Nr 64 - kwiecień 2022 r